Privātmāja, kurā sadzīvo minimālisms, klasika un 80.gadu videospēle.

ēkas fasādes dizains

Ēkas fasāde gluži kā cilvēka apģērbs rada pirmo, grūti izdzēšamo priekšstatu par tās “valkātāju”. Un ko gan varētu gaidīt no privātmājas, kuras balto ķieģeļu apšuvumā lepni iegremdējusies astoņdesmito gadu videospēles “Space Invader” atpazīstamā  pikseļu ikona?

juego-Space-Invaders

Izrādās, ka viens no mājas arhitektiem senāk bijis aizrāvies ar šo spēli, un viņam ienākusi prātā ideja saistīt ķieģeļa regulāro formu ar datorgrafikas pikseli. Vēloties izpētīt šo saistību jau reālā izpildījumā, arhitekts paspēlējies ar ēkas fasādi, kā arī sienu ķieģeļu apdari interjerā. Mājas pasūtītāji ir astoņdesmito gadu bērni, tāpēc par šo oriģinālo atsauci bija tikai priecīgi.

Privātmāja Florence House atrodas Rietumaustrālijā un tās arhitektūru un interjera dizainu projektējusi arhitektūras studija Klopper & Davis Architects. Priecē tas, ka asprātīgais fasādes risinājums nav vis tikai spožs iesaiņojums, bet gan patiesi lakoniska mājas vizītkarte. Proti, ārtelpa ienāk arī interjerā gan ar jau minētajām ikonām baltajās ķieģeļu sienās, gan ar atvērto, moderno plānojumu un dažādo materiālu saspēli.

virtuves zonas un ēdamistabas interjers

Telpās nevar sūdzēties par dienasgaismas trūkumu – to nodrošina panorāmas tipa logi. Turklāt, ēku no kaimiņu teritorijas nodala garenas formas baseins, kas vēl pastiprināti atstaro gaismu.

baseins starp privātmājām

Ēkas pasūtītājs bijusi neliela, jauna ģimene, kuri vēlējās rast paši savu, oriģinālu un svaigu dzīvesvietu urbānajā pilsētvidē. Attiecīgi, telpu dizains ir lielisks paraugs funkcionālu elementu un bērnišķīga rotaļīguma savienībai, kurai īpašu noskaņu un pievienoto vērtību piešķir dažādas antīkās mēbeles katrā no telpām. Jāatzīst, ka tik veiksmīgs un netraucējošs askētiskā un dīvainā apvienojums iespējams pateicoties neitrālajām telpas plaknēm. Grīdu apdarē izmantots betons, griesti augstākajā līmenī atstāti neapstrādāti, bet sienas visās telpās ir baltas – vai nu krāsotas, vai ķieģeļu apdarē.

viesistabas zona ar antikvāru žurnālgaldiņu

viesistabas un virtuves zonas interjers

Jautru rotaļīgumu un vieglumu minimālisma arhitektūrai piešķir spilgtie rozā un dzeltenās krāsas akcenti. Dzeltenais tonis, kas ir īpaši izteiksmīgs savienojumā ar melno un balto, kā akcents parādās visu telpu interjera elementos un aksesuāros.

virtuvi atdaloša ažūra konstrukcija

iebūvēts dekoratīvs dzeltens plaukts

kāpņu siena baltu ķieģeļu apdarē

antīkas klasiskās mēbeles askētiska minimālisma interjerā

guļamistabas interjera dizains ar dzelteniem akcentiem

iebūvēta skapja sistēma guļamistabas interjerā

dzeltens dekoratīvs plaukts vannas istabā

ēkas fasāde ar space invaders ikonām

ēkas fasāde ar space invaders ikonām

space invader ikona ķieģeļu sienā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s