Svaigs un oriģināls hosteļa dizains Spānijā

Rādās, ka jaunā gada pirmie mēneši sākušies ar tik lielu darba dunu, ka pēc mērīšanas, plānošanas, rasēšanas un materiālu piemeklēšanas tikvien atliek tā spēka, lai izķemmētu iecienītākos dizaina portālus un atzīmētu tos interjerus, kurus NOTEIKTI jāizpēta rūpīgākTad nu šodien pēc teju mēnesi ilga, nepieklājīga klusuma no manas puses, vēru vaļā februāra dārgumu lādīti un izvilktu šodienas laimīgo lozi – hosteļa interjeru Barselonā.

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-06

Vispār jau lielākā vairuma priekšstats par hosteļiem kā pagaidu apmešanās telpām pamatotu iemeslu dēļ ir balstīts uz ne pārāk tīkamiem stereotipiem. Lētas, trokšņainas telpas jauniešiem, kuru remontu veikuši amatieri, bet interjera vizuālais risinājums, parasti arī pašu domāts, izskatās pēc tipiska studentu mitekļa – nekvalitatīvi apdares materiāli un košas, uzkrītošas krāsas (it kā – lai novērstu uzmanību no būvniecības neveiksmēm). Īsumā – budžeta variants, kurā dizains parādās, labākajā gadījumā, detaļās.

Varbūt tāpēc manu uzmanību piesaistīja šis dizaina studijas NORMAL izstrādātais Nikbor Hostel hosteļa koplietošanas telpu interjers, kas no pārējiem tamlīdzīgiem pirmkārt atšķiras ar nevainojamu telpu apdares kvalitāti. Tā kā hostelis atrodas klasiskā Barselonas centra ēkā un arī iekštelpās redzami celtnes stilistikai atbilstoši dekoratīvie elementi, telpas pašas par sevi jau ir elegantas un iemieso drīzāk cēlu plašuma izjūtu.

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-11

Pēc autoru teiktā, svaigs un oriģināls bijuši pasūtītāju visbiežāk lietotie apzīmējumi, runājot par vēlamo topošā projekta dizaina koncepciju. Sekojoši, dizaineri sev izvirzījuši mērķi atrast mūsdienīgu formātu klasisku ideju paušanai. Un tas viņiem, manuprāt, izdevies teicami – jau uzņemšanas zona sagaida jaunos viesus ar saglabātām oriģinālajām klasiskajām grīdas flīzēm, balti nolakotiem telefoniem kā dekoriem uz sienu paneļiem, melniem griestiem ar klasiskajām griestu rozetēm un visā visumā  – ar netradicionālu un mazliet ekscentrisku noskaņu.

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-01

Lai arī bāra zonas improvizētais “dēļu krāvums” un pieņemšanas letes klasiskie, liektie motīvi melnā tonalitātē viennozīmīgi norāda uz dizainera klātbūtni interjera tapšanas procesā, tomēr šoreiz mani piesaistošais elements bija sienu un grīdu apdare. Precīzāk – flīzes. Šis ir uzskatāms piemērs interjera dizainera lomai projekta tapšanā – teju ikviens ar labu gaumi apveltīts cilvēks spēs atrast un izvēlēties skaistas, interesantas un, iespējams, pat telpai stilistiski piemērotus apdares materiālus. Tomēr ir jāpiemīt šim profesionālajam mākslinieka skatījumam uz proporcijām un dažādu toņu un rakstu kombinēšanu, lai izveidotu reizē tik harmoniski saderīgus, bet netipiskus materiālu salikumus.

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-04

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-05

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-03

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-08

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-07

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-09

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-10

Nikbor-Hostel-Normal-Estudio-Yellowtrace-02

Foto: http://www.yellowtrace.com.au/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s