Dzīvokļa dizains minimālisma stilā ar košu krāsu akcentiem

Nav noslēpums, ka gan interjera dizainā, gan dažādos citos vizuālajos mēdijos es sevi primāri vienmēr pozicionēju kā “krāsu cilvēku”. Man patīk piesātināti, dzīvīgi un intensīvi toņi, kurus ienesot savā ikdienā es varu šķietami pagarināt Latvijas vasaras kolorītu, kura mūždien ir par īsu. Lai arī pēdējos gados īpaši Eiropā milzu piekrišanu ir guvuši ahromatiskie toņi, vintage Skandināvu stils un vispārējs baltā slavas gājiens, tomēr šī mode nav spējusi dzēst manu patieso sajūsmu par plašo krāsu spektru. Ieraugot zemāk redzamo interjeru, kārtējo reizi secināju, cik veiksmīgi spēj līdzāspastāvēt un sadzīvot dažādas tendences un stili.

Viesistabas interjers minimāisma stilā ar spilgtiem akcentiem

Šis renovētais dzīvoklis atrodas Taivānā, Taipei pilsētā, un tā pārplānošana, kā arī dizaina projektēšana bijusi uzticēta Ganna Design. Interjera autoru pamata uzdevums bija pilnībā pārplānot dzīvokli, kas iepriekš bijis sadalīts vairākās nelielas kvadratūras telpās, lai iegūtu atvērtu, brīvu un gaismas piepildītu telpu kopumu. Tika likvidētas starpsienas un to vietā izveidotas koka bīdāmās sistēmas, kas pēc nepieciešamības kalpo kā durvis.

Melnbalta viesistaba ar spilgti sarkanu akcentu

Lai atvērtā plānojuma dzīvoklim piešķirtu vienotu un harmonisku tonalitāti, kā dominējošā tikusi izvēlēti gaiši pelēka krāsa. Silti pelēkais tonis izmantots ne vien sienu un grīdas plaknēm, bet arī lielākajai daļai stilistiski neitrālo mēbeļu, tādējādi veidojot interjerā neuzkrītošu, nomierinošu fona tonalitāti. Pelēkās krāsas izvēli dizaineri skaidro arī ar mājokļa īpašnieku iepriekš iegādātajiem spilgto krāsu interjera priekšmetiem – bija nepieciešams risinājums, kā kombinēt dažādās spilgtās krāsas, nezaudējot telpas viengabalainību.

Lieki teikt, ka pelēkais patiešām ir labākā iespējamā fona krāsa, kura draudzējas ar teju jebkuru citu toni un kura spēj novērst uzmanību no kādiem vizuāliem trūkumiem telpas arhitektūrā. Labs piemērs ir attēlā redzamās neona zaļās krāsas durvis un fluorescenti oranžais spoguļa rāmis – pelēkā ieskauti abi šie toņi nav pretrunā viens ar otru, turklāt veido interesantu krāsu kombināciju, kas bez pelēkā klātbūtnes nebūtu iespējama.

neona krāsas kombinācija ar pelēko interjerā

Saimnieku guļamistabas centrālais elements ir nevis gulta, bet gan liels skapis, kurš izgatavots pēc pasūtījuma un nokrāsots tirkīzzilā tonī. Šī mēbele ir ne vien spilgts akcents, bet arī stilistiski atšķiras no pārējās telpās valdošā minimālisma -skapja durtiņas veidotas ar pildiņiem, klasiskā manierē.

Guļamistabas interjers minimālisma stilā ar tirkīzzilu skapi

Lai ļautu dienasgaismai ieplūst arī vannas istabā, daļu no starpsienas, kas atdala guļamistabu no sanmezgla, dizaineri ir aizstājuši ar stiklu. Līdz ar to telpa, kura parasti standarta dzīvokļos ir tumša un šaura, ir ne vien izgaismota, bet arī vizuāli krietni plašāka. Ja nepieciešams lielāks privātums, šim logam uz guļamistabu iespējams aizvilkt priekšā žalūziju.

Zils dīvāns viesistabā

pelēka virtuves iekārta minimālisma interjerā

pelēka virtuves iekārta minimālisma interjerā

Neona pildiņu durvis minimālisma stila dzīvoklī

Melnbalts guļamistabas dizains ar sarkanu akcentu

Vannas istabas un guļamistabas apvienojums

Guļamistabas interjers minimālisma stilā ar tirkīzzilu skapi

tirīzzils skapis ar pildiņu durvīm

Skats no vannas istabas uz guļamistabu

Tint-Apartment-Ganna-Studio-9

vannas istaba minimālisma stilā. Spoguļu apgaismojums

Dzīvokļa plānojums

Bildes no: http://ganna-design.com/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s