Ergonomiski veidots interjers nelielas kvadratūras dzīvoklim Krievijā

Pārdomāti  un ergonomiski pareizi izplānota telpa ir svarīgs pamatnosacījums jebkuram interjeram, tomēr īpaši nozīmīgs šis plānojuma aspekts ir mazām telpām, kurās būtisks ir katrs kvadrātmetrs. Izstrādājot dizainu šādiem ierobežotas platības mājokļiem, veiksmīgākā pieeja ir veidot vienotu kopskatu, pēc iespējas atsakoties no visiem liekajiem dekoriem un interjera aksesuāriem. Domāju, ka, ja šāda interjera izstrādi būtu jāraksturo ar vienu vārdu, tas varētu būt – “integrēts”. Tādēļ, ka iebūvētās mēbeles un iekārtas, paslēptās detaļas un mēbeļu fasāžu furnitūras samazināšana līdz minimumam,  dažādu funkciju apvienošana vienā telpas zonā vai vienā mēbelē ievērojami atbrīvo telpu no vizuālās sadrumstalotības.

Floor-plan-of-Russian-apartment-by-designer-Natalia-Akimov

Šis elegantais vecpuisim veidotais dzīvoklis atrodas Krievijā un tā interjera autore ir dizainere un māksliniece Natālija Akimova. Jau apskatot funkcionālo plānu, ir skaidrs, ka būtiskākais šajā projektā ir bijis pēc iespējas izmantot esošo telpu, maksimāli optimizējot visu mēbeļu funkcijas. Par spīti mazajai dzīvokļa kvadratūrai un maksimāli izmantotajai mēbeļu iebūvēšanas iespējai , dizainerei ir izdevies nezaudēt ne stilu, ne eleganci.

Small-entryway-clad-in-black

Lai panāktu efektu, ka dzīvokļa pavisam nelielās telpiņas vizuāli plūstoši pāriet cita citā, tomēr nezaudējot katra savu raksturu un nepadarot kopskatu pliekanu, dizainere ir gudri kombinējusi balto un melno krāsu visās istabās. Tādējādi, neskatoties uz to, ka daudzas plaknes ir tumšās krāsās, dzīvoklis šķiet daudz plašāks nekā tas ir patiesībā.

Ieejas zonā iebūvēts skapis visas sienas garumā, turklāt skapja fasādē piestiprināti pakaramie ikdienā izmantojamajām virsdrēbēm. Papildus melnbaltajai krāsu paletei, uz sienām līmētas arī dekoratīvas, tumšas tapetes, kuru raksta toņi sasaucas ar dzīvojamās zonas grīdas un mēbeļu toni.

ieeja

Virtuve vizuāli padarīta vieglāka atsakoties no sienas skapīšiem, bet tā vietā izveidojot garu, vienlaidus mēbeli visas sienas garumā. Grīdas skapīšos ievietotās atvilktnes veido horizontālu līniju kompozīciju, šķietami vēl vairāk pastiepjot šo mēbeli garumā un tādējādi vizuāli pagarinot arī sienu, pie kuras tā atrodas.

Large-black-pendants-above-the-kitchen-counter

Man pašai īpaši patika garderobes telpas pārdomātais risinājums, kādu iepriekš nav nācies redzēt. Parasti nelielos dzīvokļos no garderobes istabas atsakās, izveidojot vien ietilpīgu iebūvēto skapi, tomēr šajā mazajā mājoklī ir atradusies vieta pavisam netradicionālai ģērbistabai. Īpaša tā ir ar stiklotajām starpsienu daļām, kuras redzamas jau no koridora; ieeja šajā telpā ir no guļamistabas puses caur divām lielizmēra stiklotām bīdāmajām durvīm.

Trendy-small-bedroom-design-idea

Kopumā šis dzīvoklis ir lielisks paraugs tiem, kuri vēl tikai cīnās ar savu mazgabarīta dzīvokli, cenšoties to padarīt par īstām mājām, ērtām un ar estētisko vērtību.

Kitchen-and-dining-area-in-black-and-white

Slding-glass-doors-tuck-away-the-bedroom-closet

Sconce-lighting-idea-for-bedroom

Small-bedroom-in-Russian-apartment-with-smart-shelves

Small-readig-nook-in-the-bedroom

Stylish-use-of-mirrors-in-the-bathroom

Compact-bathroom-in-white

Wall-mouted-sink-for-a-small-bathroom

Floor-plan-of-Russian-apartment-by-designer-Natalia-Akimov

2 atbildes “Ergonomiski veidots interjers nelielas kvadratūras dzīvoklim Krievijā

  1. Nudien, pārdomātām detaļām bagāts risinājums! Feins stiklotais skapja telpas stūris, bet ne mazāk uzmanības vērta, manuprāt, ir abpusēji risinātā sienas konstrukcija starp virtuvi un guļamistabu-maksimāli izmantota telpa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s