Mazbudžeta apavu veikala interjers Čīlē

Sveiciens visiem mūsu lasītājiem jaunā gada pirmajā pilnajā darba nedēļā, kad visu iekrājušos darbu saraksta gals vairs teju nav saredzams, tāpēc beidzot jāmetas iekšā jaunajā ar pilnu atdevi! Visiem zināms, ka katra jauna gada sākums ir laiks, kad gan mājās, gan darbā apkārt vēl pilnīgi svaigs virmo apņemšanās entuziasms un kad vispārdrošākajiem sapņiem ir cerība tikt piepildītiem. Manā skatījumā, katrs jauns sākums ir vismaz desmitkārt lielāks brīnumu laiks par Ziemassvētku nakti, jo mēs ne vien ticam, bet arī esam gatavi ko darīt šīs ticības vārdā.
Tad nu tas arī būtu mūsu vēlējums šī bloga apmeklētājiem – nezaudēt apņēmību un gribasspēku arī pēc tam, kad sniega kupenas kalendārā būs nomainījušas pļavas pilnos ziedos!

Ar šādu pašu radošo enerģiju arī vēlamies uzsākt blogu šajā 2014.gadā, lai kā iepriekš vairākas reizes nedēļā varētu jums piedāvāt rakstus par svaigāko, pamanāmāko un radošāko interjera dizaina pasaulē.

Ja jau par radošo, tad būtu labi sākt ar interjera jomu, kurā kreativitāte ir būtiska ne vien telpas estētiskajai vērtībai, bet vienlīdz nozīmīga arī konkrētā interjera mūža ilgumam – mazumtirdzniecības telpu dizainu. Šobrīd lielākajā daļā dizaina portālu notiek aktīva aizgājušā gada atgremošana, veidojot neskaitāmus topus, kas aktīvākam dizaina notikumu sekotājam ir visnotaļ garlaicīga un bezjēdzīga lasāmviela. Varbūt tieši tāpēc manu uzmanību piesaistīja Move Architects jaunizveidotais apavu veikala “Bestias XX” dizains, kas patiešām bija tas sen kārotais svaiga gaisa malks .

apavu veikala dizains

Bestias XX ir Čīles vietējā dizaina un ražojuma apavu zīmols, kurš nu atvēris savu salonu vienā no Santjāgo lielveikaliem. Jaunā veikala telpas atrodas lielveikala stūrī, tādējādi telpas aizmugurējā siena ir redzama veikala fasādē. Jāpiemin daži fakti, kas nenoliedzami pamatīgi nostiprināja manas simpātijas pret šo projektu – apavu veikala platība ir vien 12 kvadrātmetru, budžets projekta īstenošanai –  $12 000, bet darbu izpildes termiņš, kā jau tas mēdz būt – nepatīkami īss.

Arhitektu uzdevums  šajā ierobežotajā platībā bija atrast vietu 2 darbiniekiem, 3 potenciālajiem klientiem un veselām 380 kurpju kastēm, protams, nezaudējot telpas estētisko kvalitāti. Ja ar to vēl nebija gana, papildus sarežģījumus radīja fakts, ka garākā veikala siena bija tā plakne, kurai no veikala fasādes puses bija arī skatloga loma. Līdz ar to dizaina autori šai sienai piešķīra divas funkcijas: tiešu zīmola un produkcijas publicitāti, un reizē arī visa preču klāsta uzglabāšanu. 

Bestias-XX veikala interjers

Lai arī salons ir neliels, tajā, protams, paredzēta vieta gan maza izmēra saplākšņa letei, kas apvienota ar zemu plauktiņu, uz kura izvietoti apavu paraugi, gan arī nelieliem metāla soliņiem apavu pielaikošanai. Lai īstenotu ieceri par veikala sienas dubulto funkciju, dizaina autori paredzēja uz tās izvietot visas zīmola apavu kastes tā, lai rezultātā šis it kā vienkāršais kartona iepakojums reizē piesaistītu pircēju uzmanību un nodrošinātu veikala atpazīstamību.

Pamata konstrukcija sastāv no 6 saplākšņa paneļiem, kuros ir iestrādātas X formas perforācijas, savukārt tajās tiek stiprināti 140 balstošie elementi, arī ar atbilstošu X formas profilu. Šī krusta forma, protams, nav izvēlēta nejauši – tā ir atsauce uz zīmola logotipā un nosaukumā esošajiem “X” simboliem. Tā kā visi stiprinājumi izvietoti tieši sagāzti krusteniski, uz tiem sakrautās kurpju kastes veido diagonālu kompozīciju. Kastu izkārtojumu var mainīt, sienā apzināti radot dažādus telpiskus rakstus un formas, atstājot  kādas neaizpildītas vietas vai izbīdot dažas kastes uz ārpusi.

Bestias-XX- sienas konstrukcija interjerā

Zīmola radītāju paustā pārliecība, kuru paši dēvē par manifestu, skan skaļi un nepārprotami: “Made in Chile, not in China.” (tulk. – Ražots Čīlē nevis Ķīnā”). Manuprāt, arhitektiem ir lieliski izdevies šo manifestu iztulkot interjerā, padarot veikala produkcijas iepakojumu par tā galveno dizaina stūrakmeni. Vēl patiesāku šo pārliecību padara pasūtītāju (veikala īpašnieku) aktīvā līdzdalība projekta īstenošanā. Proti, ņemot vērā ierobežoto budžetu un termiņu, visu paneļu un balstošo detaļu montāžu pasūtītāji veica pašrocīgi, 12 stundu laikā.

apavu veikala interjers

apavu veikala siena no kurpju kastēm

Bestias XX apavu veikala siena no kurpju kastēm

Apavu veikala interjera funkcionālais plānojums

Apavu veikala interjera skice

Veikala stiprinājumu konstrukcijas dizains

Saplāksnī iefrēzēti stiprinājumi krusta formā

Bestias-XX-shop-interior-by-Move-Architects_dezeen_11_1000

Advertisements

One response to “Mazbudžeta apavu veikala interjers Čīlē

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s