Gotikas elegance biroja interjerā

Domāju, ka man šī bloga lasītājiem nav jāatgādina un nav arī jācenšas pārliecināt par to, cik būtiska ir interjera dizaina estētiskā un līdz ar to arī psiholoģiskā loma mūsu ikdienā. Ikdienā, kuru lielākā daļa cilvēku pārsvarā pavada ārpus mājām, darbā – savu uzņēmumu biroju telpās. Līdz ar to gribu arī teikt, ka šī ir tā telpu dizaina nozare, kura nereti tiek atstāta novārtā, līdzīgi kā ražošanas telpas, medicīnas iestādes un skolas, kurās svarīgākais ir pašas telpas funkcijas pildīšana nevis tas, kā tā ietekmē cilvēkus, kuri tajā uzturas.

Par to tad arī šodienas stāsts – par biroja interjeru, kurš primāri ir dizains nevis darba vide un kura pārdomātās detaļas un apdares materiālu nianses rada neatkārtojami izsmalcinātu, greznu atmosfēru ar raksturu.

Atsegtas ķieģeļu sienas biroja interjerā

Šis krāšņais privātais birojs, kura interjeru projektējusi dizaina studijas Jessica Helgerson Interior Design dizainere Emily Knudsen Leland, atrodas ASV, Portlandā, 1870.gada gotikas stila ēkā. Telpu dizaina koncepcija tika balstīta uz ēkas stilistiku un kopējo noskaņu, ienesot birojā gotikas elementus durvju un logu ailu, kā arī griestu dekoratīvajā apdarē. Mazliet drūmo, krēslaino, bet bagātīgo, gotikas stilu atainojošo burvīgo noskaņu rada telpas piesātināti tumšā krāsu palete, atklātās ķieģeļu sienas, kā arī skujiņas klājuma dēlīšu parkets.

koka panelējums un tumšas klasiskā stila mēbeles biroja interjera dizainā

Pasūtītājs plašajā atvērtā plānojuma birojā vēlējās nosacītu nošķirtības izjūtu, tāpēc dizainere izveidoja stikla skupltūru kā ažūru un rotaļīgu telpu sadalošu elementu. Tieši šī dizaina detaļa piešķir telpas piesātinātajai tonalitātei un smagnējiem sienas koka paneļiem tik būtisko vieglumu un dekorativitāti.

dekoratīvs mākslas objekts - ažūra biroja starpsiena

Arī citā biroja daļā, kur bija nepieciešams nodalīt funkcionālās zonas, tas realizēts izmantojot caurspīdīgu stilu. Tādējādi telpās netiek ierobežots dienasgaismas plūdums, kā arī kopumā birojs saglabā savu plašum, piešķirot mazliet nepieciešamā privātuma.

Iespējams, ka daži šo vidi sauktu par tumšu un nomācošu, bet galvenais jau ir veids, kā mēs skatāmies uz lietām un uztveram tās. Tumšs var pastiprināt šaurības un saspiestības sajūtu, tomēr tikai nelielās telpās ar zemiem griestiem un ierobežotu dabīgās dienasgaismas daudzumu. Turpretī šādā plašā birojā, kur netrūkst ne vietas, ne arī gaismas avotu, melnais un ķieģeļu sarkanais rada noslēpumainību, pieklusinātu greznību, eleganci un pat mājīgumu.

dekoratīvs griestu ornaments no līstēm

stikla starpsiena klasiska biroja dizainā

mīkstās sēdmēbeles biroja interjerā

Dekoratīvs koka līstojums mīksto sēdmēbeļu aizmugurē

Biroja interjers- skapī paslēpta neliela virtuve

Yellowtrace-Gothic-Office-by-Jessica-Helgerson-Interior-Design-Portland_10

klasisku melnu pildiņu durvju dizains

ieeja birojā, halles interjers

Advertisements

One response to “Gotikas elegance biroja interjerā

  1. Dievinu ķieģeļu sienas, tās padara telpu ļoti mājīgu. Šāda ofisā ļoti labi iederās arī augi, kas gluži labi izceļās uz melnajiem un brūnajiem zemes toņiem, tādējādi atgādinot dārza ainavu. Ļoti patīkams interjers, manām acīm. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s