Tehnoloģiju veikala “Doctor Mananza” interjera dizains

Pirms neilga laika jau rakstīju par spāņu dizaina studijas Masquespacio izstrādāto valodu skolas interjeru, kurā dominēja trīs dažādu nokrāsu pasteļtoņi, kas tika veiksmīgi kombinēti ar tīri baltām sienas un griestu plaknēm. Lūk, izskatās, ka Masquespacio radošā komanda strādā nepaguruši, jo arī šodien padalīšos ar viņu jaunāko veikumu – tehnoloģiju veikala dizainu netipiskos gaišos  zili zaļos toņos.

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_3

Ir tādas interjera dizaina studijas, kuru radošo rokrakstu var nolasīt jau pēc pirmajām kādas telpas interjera fotogrāfijām – tik ļoti specifisks tas ir. Tālāk, skatoties cauri darbu portfolio, acs piefiksē jau konkrētus raksturīgos izteiksmes līdzekļus un dizaina elementus, kas vieno teju visus īstenotos projektus. Iespējams, ka Masquespacio ir tik kolorīti tieši tādēļ, ka pirms pievērsties telpu plānošanai, iekārtošanai un dekorēšanai, viņi vispirms rada firmas stilu, sākot no logo, beidzot ar aploksni vai iesaiņojuma papīru. Tādā veidā interjeram nav jābūt pakārtotam, tas var tikt veidots brīvi, balstoties tikai uz iecerēto koncepciju.

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_13

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_9

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_10

Veikals Doctor Mananza Valensijā ir specializējies viedtālruņu un planšetu tehniskajā apkopē, kā arī ir viens no mobilo iekārtu dizaina ierīču un aksesuāru izplatītājiem. Līdz šim viņi savus pakalpojumus piedāvājuši tikai tiešsaistē internetā, un šis 40 kvadrātmetru nelielais veikals ir pirmā uzņēmuma fiziskā parādīšanās tirgū. Līdz ar šo lēmumu ir izstrādāts arī firmas stils, izveidojot logotipu un izvēloties korporatīvos toņus. 

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_12

Uzņēmuma zīmola krāsu izvēle ir bijusi ļoti pārdomāta un balstīta uz dizaina koncepciju. Tā, piemēram, tirkīza un gaišzilie toņi izvēlēti lai radītu asociācijas ar medicīnas iestādes telpām, atsaucoties uz uzņēmuma nosaukumā ietverto “doctor” (tulk. ārsts). Nevēloties izveidot precīzu medicīnas telpu kopiju, dizaineri aprobežojās ar pāris metaforiskām detaļām – tonālo risinājumu, grīdas un citu plakņu balto sterilitāti, kā arī ar dekoratīvajiem slimnīcas palātām raksturīgiem aizkariņiem aiz letes.

Papildus vēsajiem toņiem, no krāsām izmantota vēl oranži rozā krāsa, kas piesaista fešonistas, un violetā, kura esot iecienīta tehnoloģiju frīku pasaulē.

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_2

Doctor Mananza logotipa pamatā ir skārienjūtīgā ekrāna un tā atspulga grafisks attēlojums – divu krāsu bloku salikums 54 grādu lenķī. Tieši šis leņķis parādās ne vien grafiskajā dizainā, bet arī telpas apdarē, kur produkti ir izkārtoti uz diagonāliem paneļiem, kas stiprināti pie rievotām tērauda loksnēm. Tā kā sākotnēji, pirms remontdarbu uzsākšanas telpas plaknes bijušas ļoti bēdīgā stāvoklī, dizaineri izlēmuši izmantot galvanizētas tērauda loksnes kā ekonomiskāku risinājumu sienu atjaunošanai.

Īpaši man patīk tas, ka arī veikala fasādes akmens siena ir nokrāsota tirkīza tonī, tādējādi padarot šo vietu ļoti redzamu citādi pelēkajā pilsētvidē. Vienīgais – ko gan par šādu dizaineru izgājienu saka pilsētas galvenais arhitekts vai vēsturiskā kultūras mantojuma aizstāvji?

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_7

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_6

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_5

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_ss_4

Doctor-Manzana-colourful-gadget-shop-interior-by-Masquespacio_dezeen_1sq

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s