Valodu mācību centra interjers pasteļtoņu un neoklasicisma noskaņās

Kā, varbūt, esat pamanījuši, blogā jau kādu laiciņu iestājies klusums, jo, kā teica mana kolēģe: “Arī blogeri slimo!”. Cīnoties ar tipisko rudens saaukstēšanos un arvien īsākajām, pelēkās krēslas piepildītajām dienām, meklējam iedvesmu un rodam spēkus skaistu interjeru fotogrāfijās. Brīžos, kad par maz gaismas un krāsas, plaši, gaiši un toņu akcentiem bagāti interjeri spēj piešķirt dienai tik ļoti vajadzīgo enerģiju un pozitīvismu.

Vienu tāds interjeru, kurš perfekti atbilst augstāk minētajam aprakstam, nejauši uzgāju kādā dizaina blogā, kur tika stāstīts par ombre efekta sienu krāsojumu. Vārds ombre cēlies no franču valodas (tulk. – ēna) un apzīmē pakāpenisku krāsu pāreju no viena toņa otrā, kas jau labu laiku pasaulē ir ļoti populāra aktualitāte gan modes, gan interjera dizainā. Šāda sienu apdares tehnika maigos pasteļtoņos izmantota arī kādas valodu skolas interjera dizainā, ar kuru šodien gribēju padalīties.

masquespacio_2day_languages_cualiti-1

2Day Language school ir spāņu valodas mācību centrs Valensijā, Spānijā, kuras dizainu radījusi spāņu dizaina studija Masquespacio. Mācību centra 183m2 plašās telpas atrodas neoklasicisma stila ēkā un sastāv no trim klases telpām, kabineta personālam un atvērtas atpūtas zonas studentiem un apmeklētājiem.

masquespacio_2day_languages_cualiti-15
Tā kā ēka pati par sevi ir daļa no Valensijas vēsturiskā mantojuma un pilsētas kultūras, tad arī interjerā izlemts saglabāt iespējami daudz neoklasicismam raksturīgo detaļu un dekoru. Tāpēc līdz ar jauno silto toņu priežu dēļu grīdu un mēbelēm, tika atstātas visas greznās arhitektūras detaļas- karnīzes, dažādi dekoratīvie ciļņi, durvju aplodas, logi un kolonnas, kuras katru telpu padara tik īpašu.

masquespacio_2day_languages_cualiti-5

Katrā no trim klases telpām izmantots cits papildus tonis, gaiši zils, dzeltens vai rozā, blakus baltajam un priedei, simbolizējot mācību programmas apguves līmeni. Savukārt, krāsas balošanas efekts it kā attēlo progresu valodas apguvē.

Laikam tāpēc, ka esmu eklektikas cienītāja, šajā interjerā mani visvairāk sajūsmina tieši neoklasicisma un mūsdienu dizaina tik ļoti harmoniskā saplūšana un līdzāspastāvēšana. Priedes masīvkoka grīdas un mēbeļu askētiskais siltums pretstatā sterili baltajiem sienu un griestu dekoriem. Maigo pasteļtoņu krāsu saplūšana ar telpas balto fonu telpā ienes svaigumu un radošumu.
Papildinot šo stilu un krāsu kokteili ar zaļajiem dekoratīvajiem telpaugiem, kas iekštelpām piešķir dabiskumu un dzīvīgumu, izveidojas īstā noskaņa, kas nepieciešama aizraujošam un sekmīgam mācīšanās procesam!

masquespacio_2day_languages_cualiti-9

masquespacio_2day_languages_cualiti-0

masquespacio_2day_languages_cualiti-7

masquespacio_2day_languages_cualiti-2

masquespacio_2day_languages_cualiti-3

masquespacio_2day_languages_cualiti-4

masquespacio_2day_languages_cualiti-11

masquespacio_2day_languages_cualiti-12

2Day-Languages-School-by-Masquespacio-3

masquespacio_2day_languages_cualiti-16

masquespacio_2day_languages_cualiti-18

masquespacio_2day_languages_cualiti-14

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s