Stilīgs un “dramatisks” dizainera dzīvoklis Berlīnē

Nesenā sarunā kāda projekta ietvaros, mēģinot pārliecināt pasūtītāju par dažādām tehniskām dizaina projekta niansēm, pēc ilga laika atkal sastapos ar lielu pretestību un neticību. Secināju vien to, ka absolūtu pārliecību par piedāvāto risinājumu klients varētu gūt tikai gadījumā, ja identiski šādu pašu risinājumu viņam būtu iespēja apskatīt dabā kādā citā projektā. Otrs variants – dizainers, kuram pasūtītājs, vēlams, uzticas, ir ne vien jau iepriekš piedalījies līdzīga risinājuma izstrādē, bet gan pats personīgi ikdienā saskāries ar iegūto rezultātu, tā funkcionalitāti un pielietojamību.
Tātad ideālajā variantā katram dizainerim vajadzētu atbilstoši jaunākajām tendencēm iekārtotu dzīvokli vai, labāk, māju, vai, vēl labāk – abus. Vēlams, lai šajā dzīves vietā regulāri tiktu mainītas “dekorācijas” – mēbeles, aksesuāri un pat apdares materiāli. Diemžēl, Latvijā šī nozare vēl nav tik attīstīta, lai visiem vai lielākajai daļai dizaineru šāda situācija būtu finansiāli iespējama. Citiem vārdiem sakot, mūsu dizaineri nereti ir tie “kurpnieki bez kurpēm”.

Šis būs stāsts par to kurpnieku ar kurpēm, dizaineri Peter Fehrentz, kurš Vācijā, Berlīnē, nesen iekārtojis savu dzīvokli, kas reizē ir gan viņa mājas, gan darba vieta, gan arī šovrūms viņa klientiem.

Peter-Fehrentz-apartment

Laikam gan fakts, ka šī dzīvokļa interjers ticis veidots ne vien saimniekam, bet arī svešām acīm, telpu kopskatam šoreiz nostrādājis tikai par labu. Turklāt, tā kā mājokļa saimnieks ir dizainers, viņš varējis droši izpausties, izvēloties drosmīgus krāsu salikumus, dekoratīvas detaļas un zīmīgus interjera priekšmetus-dizaina ikonas, kuri pašas par sevi uztverami kā mākslas objekti.

Pēc vairāku gadu dzīvošanas Hamburgā, dizainers Peter Fehrentz izlēmis iegādāties tirgū pēkšņi parādījušos, nelielo 60m2 dzīvokli Berlīnē. Daudzdzīvokļu ēka atrodas Schöneberg, modernā un mākslinieciskā apkaimē, tāpēc no īpašuma iegādes nav atturējusi ne telpu mazā platība, ne pašas celtnes arhitektūras pieticīgums, ne arī dzīvokļa novietojums ēkas ziemeļu pusē. Dzīvoklis ir pilnībā pārplānots, aizstājot kādreizējās daudzās mazās istabas ar iespējami plašu un atvērtu plānu. Tā kā šajās ziemeļu puses telpās neiespīd saules gaisma, dizainers izlēma konceptuāli veidot dzīvokļa dizainu kā kokonu – mājīgu, kapsulveida patvērumu dzīvīgajā metropolē.

Šīs idejas īstenošanai izvēlēti tumši, piesātināti toņi un spilgtāki krāsu akcenti, kas nebūtu standarta pasūtītāja pirmā izvēle. Tieši šāda pieeja bijusi viena no sākotnējām Fehrentz idejām – veidot mājokli kā dizaina ideju un risinājumu prezentāciju saviem potenciālajiem klientiem.
Sekojoši, vecā dēļu grīda nokrāsota tumšā baklažānu tonī, kura rezultātā izskatās silti melna un piešķir visam dzīvoklim māksliniecisku, teju dramatisku noskaņu, kas atgādina Flāmu vecmeistaru gleznas.

Peter-Fehrentz-apartment 10

Kopumā dzīvokļa iekārtošana prasījusi 3 gadus, kuru laikā notikusi rūpīga krāsu un dizaina objektu izvēle un saskaņošana, kā arī mēbeļu sākotnējā plānojuma koriģēšana. Šī darba rezultāts ir labs pierādījums būvniecībā un interjera dizainā zināmajai patiesībai, ka, lai iegūtu kvalitatīvu, izcilu rezultātu, darbus nedrīkst sasteigt.
Visprecīzāk izdevušos dzīvokļa interjeru novērtē pats dizainers: ” Šeit es bieži tiekos ar jaunajiem klientiem, kā arī esmu devis cilvēkiem atslēgas, lai viņi varētu pavadīt nedēļas nogali dzīvoklī, kamēr pats esmu prom. Cilvēki parasti domā, ka telpas būs pārāk tumšas. Tomēr pēc tam, kad paši te ir pabijuši, viņu pārliecība mainās.”

Peter-Fehrentz-apartment 1

Peter-Fehrentz-apartment 2

Peter-Fehrentz-apartment 3

Peter-Fehrentz-apartment 4

Peter-Fehrentz-apartment 5

Peter-Fehrentz-apartment 6

Peter-Fehrentz-apartment 7

Peter-Fehrentz-apartment 8

Peter-Fehrentz-apartment 9

Bedroom-colours1

Foto: freshsome.com (Foto autors: Peter Fehrentz)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s