Mājīgi paēst armijas noliktavā.

Kad visu dienu nostrādāts pie privāto interjeru dizaina koncepcijas izstrādes vai domāts par dzīvojamo telpu apgaismojuma saslēgumiem, vakarpusē gribas atpūtināt prātu ar ko mazāk privātu, konkrētiem indivīdiem radītu. Šādos brīžos sajūsminos par dažādiem sabiedriskajiem interjeriem, jo to izveidē dizaineriem nereti ir lielāka rīcības brīvība, līdz ar to vairāk arī netradicinoālu risinājumu.
Šķiet, ka viena no šādām publiskām iestādēm, kur dizaineriem un arhitektiem ir visplašākās iespējas dažādi izpausties un piedāvāt savu individuālo skatījumu, ir kafejnīca. Vienīgais nosacījums – lai var iegādāties to kāroto tējas vai kafijas tasi, piesēst un mazliet atvilkt elpu, vai arī iegrimt filozofiskā sarunā.

kafejnīcas interjera dizains

Tāda it kā pavisam parasta kafejnīca, kuru jau vasaras beigās manījām dažos dizaina portālos, ir  Paul Crofts Studio veidotā Cornerstone Cafe Londonā. Sākotnēji tās interjers iekrita acīs ar tagad jau ļoti aktuālo materiālu un toņu kombināciju (melns, balts, masīvkoks un atsegtas, neapmestas sienu plaknes), bet visvairāk – ar ģeometrisko formu motīviem sienu paneļos, plauktos aiz letes un mēbelēs. Pirms paskaidrojošā teksta lasīšanas, uztvēru šo zigzaga un V formas rakstu kā nejauši izvēlētu elementu, kurš piešķir personību citādi jau pierastajam un mazliet apnikušajam dabīgā koka  un melnbaltā kanonam.  Izrādās, ka šis V formas elements tiek saukts par “chevron”motīvu, tulkojumā – piedurkņu uzšuve un dienesta pakāpes zīme. Tikai pēc tam iedziļinājos telpas arhitektūrā, jo bija skaidrs, ka šai citādi tik rotaļīgi grafiskajai videi ir kāda saistība ar militārajām uniformām.

Sienu paneļi ar dekoratīvu frēzējumu

Dekoratīvs galda virsmas krāsojums

Izrādās, ka kafejnīcas dizaina koncepcija tik tiešām ir saistīta ar militāro nozari. Citādi parastā kafejnīca ir īpaša ar to, ka atrodas industriālajā agrāko rūpnīcu un noliktavu rajonā, Royal Arsenal Riverside. Šī vieta kā Karaliskās flotes un bruņoto spēku munīcijas ražotne pazīstama jau kopš septiņpadsmitā gadsimta. Ēka ir pilnībā attīrīta no visa liekā, atstājot tikai tās čaulu, kura ir autentiska, tā saglabājot celtnes būtību un raksturu. Industriālo noskaņu mīkstina koka un baltās krāsas ienešana interjerā, kā arī baltie, mājīgie krēsli, kurus drīzāk varētu iztēloties kādā skandināvu stila dzīvojamajā istabā nevis bijušajā munīcijas noliktavas telpā.

kafejnīcas dizains - ēdienkartes uz tāfelēm

Uz sienas aiz letes, virs koka kastēm, kurās izvietotas dažādas sausās uzkodas, neapstrādāta karsti velmēta tērauda sloksnēs ir stiprinātas melnas tāfeles ar kafejnīcas ēdienkartēm.

nonla lights lampu dizains

Baltās, griestu metāla konstrukcijā iekārtās dažādo formu lampas (The Nonla lights) ir kafejnīcas interjera autoru izstrādāts dizaina produkts, kas lieliski sasaucas ar telpas industriālo garu, jo gaismekļu dizains ir tradicionālo darba lampu mūsdienīga interpretācija.

kafejnīca industriālā ēkā

melns balts un koks kafejnīcas interjerā

Dekoratīvu sienas paneļu dizains, kuros saplūst koks ar balto

iebūvēti plaukti produktu izvietošanai kafejnīcā

mēbeļu dizains ar frēzētiem ornamentiem

atsegtas, neapstrādātas sienas kafejnīcas interjerā

Dekoratīvi krāsoti galdi un balti ēdamkrēsli kafejnīcas interjerā

iebūvētas mīksto sēdmēbeļu grupas kafejnīcas dizainā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s