Elegantā pēdu klīnika

Klīnikas "skatlogs"

Jau labu laiku pašai darbā nebija nācies saskarties ar medicīnas iestāžu interjeriem. Laikam likumsakarīgi, jo šī gluži nav tā joma, kurā pasūtītājam vairāk par medicīnas iekārtu kvalitāti un striktu ergonomikas normu ievērošanu rūpētu telpu interjera dizains. Tomēr pirms neilga laika uzsāku darbu pie nelielas zobārstniecības plānošanas, tāpēc, iedvesmas meklējumos, izskatītas n-tās dažādu klīniku un privāto ārstu prakšu interjeru fotogrāfijas.

Ārstniecības iestāžu interjeriem pārsvarā ir ļoti līdzīgas iezīmes – rūpīgi izplānots apgaismojuma risinājums, korekts plānojums, kā arī neitrāla telpas krāsu palete. Acīmredzot, šī tomēr ir nozare, kurā vairāk pieturas pie tradīcijām, mazāk domājot par mājīgu un patīkamu vidi, vairāk – par sterilitāti, funkcionalitāti un ērtu kopšanu. Ja vērtēju no sava kā pacienta (nevis dizaineres) skatu punkta, sterili baltie vai, vēl ļaunāk, tikko jaušami zaļganie vai iedzeltenie ar lamināta mēbelēm “dekorētie” ārstu kabinetu interjeri rada gan vizuālu diskomfortu, gan atsvešinātību un nepatīkamu satraukumu. Nu, gluži kā bērnībā, gaidot rindā Padomijas dizaina baltajā poliklīnikas gaitenī.

Varbūt tāpēc mani tik ļoti piesaistīja šī estudiHac pēdu klīnika Valensijā, Spānijā. Interjers pārsteidza ar tajā izmantoto materiālu dabiskumu, piesātināto toņu riekstkoka parketu, kurš turpinās panelējuma veidā uz sienas reģistratūras zonā. Netradicionāls risinājums bija arī uz stikla drukātā speciāli šim pasūtījumam izstrādātā grafika  – dažādās pozīcijās skicētas cilvēku pēdas. Tomēr zīmīgākais dizainā man šķita reģistratūras letē un ieejas durvīs izmantotie dažādie marmora toņi
Dizaina koncepcijas pamatā ir bijusi doma radīt elegantu un harmonisku vidi, kura idejiski sasaucas ar agrāko laiku speciālistu konsultāciju kabinetiem, kuros izmantotie materiāli atspoguļoja profesijas nopietnību.

klīnikas reģistratūras lete

marmora lete

riekstkoka grīda un sienas panelis

Liela nozīme interjerā ir arī melnajai krāsai, kas parādās logu noformējumā un krēslu apdares materiālā, ienesot interjerā nepieciešamo nopietnību. Savukārt, gaiši zaļais “piparmētru tonis” krēslu atzveltņu aizmugurē simbolizē medicīnas apģērbos (operācijas zālēs) tradicionāli izmanto krāsu.

ārsta kabineta dizains

apdrukāts stikls klīnikas skatlogā

Un vēl – kas var vēl labāk uzlikt to punktiņu uz “i” kā pieskaņots, pārdomāts labierīcību dizains tikpat pārdomāta interjera telpu kompleksā.

klīnikas wc dizains

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s