Kā veikalu ielikt kastītē?

gourmet tea organic

Es gan kā dizainere, gan arī vienkārši kā cilvēks vienmēr esmu bijusi PAR krāsām. Jo krāsaināk, jo labāk, protams, paliekot šaipus labas gaumes robežām. Tāpēc nav brīnums, ka daudzkrāsaini, drosmīgi dizaini mani iedvesmo visvairāk, pie tam es svēti ticu krāsu maģiskajai ietekmei uz cilvēka garastāvokli, darba spējām un radošajām izpausmēm.

Iespējams, ka krāsas izjūta nereti ir “asinīs”, jo dienvidnieki daudz vairāk asociē sevi ar spilgtiem, izteiksmīgiem toņiem un krāsu salikumiem ne tikai modernajā dizainā, bet arī senajās tradīcijās.Tāpēc arī, kad atradu šī ieraksta “galveno varoni” – gardēžu organiskās tējas veikaliņu, nebija divu domu, ka šis mazais “pasaku namiņš” noteikti atrodas kaut kur, kur cilvēki ir košāki un skaļāki, un saules gaismas – daudz, daudz vairāk.

gourmet tea veikala bloks

Brazīlijā, São Paulo arhitekts Alan Chu radījis īpaši uzmanību piesaistošu tējas veikalu kādā no São Paulo tirdzniecības centriem. The  Gourmet Tea veikaliņš ārpus tā darba laika izskatās pēc krāsaina rotaļu klucīšu krāvuma. Tas ir veidots no daudzkrāsainiem saplākšņa sienas paneļiem /blokiem, kurus iespējams izbīdīt, atvērt un izripināt ārā, tādā veidā noslēpumaino krāsaino kastīti pārvēršot jaukā tējas veikaliņā. Turklāt, šī veikala kvadratūra ir vien 25m2.

tējas veikala dizains lielveikalā

no blokiem veidots veikals

transformējams veikals

veikals ar atveramām un izbīdāmām daļām

daudzkrāsaini saplākšņa bloki

Gribētu uzsvērt arī pārdomāto plānojumu un funkcionālo bloku sadalījumu.

veikala 3d skice

veikala telpas plānojums

veikala telpas plānojums

Viena no piesātinātu toņu pozitīvajām īpašībām un reizē arī būtiskiem pamatnosacījumiem – lietojot to lielos apjomos, jāsaglabā vienkāršība, formu un līniju tīrība. Pietiek ar pārdomātām proporcijām un nesamocītām formām, lai krāsa radītu vajadzīgo uzmundrinošo, pozitīvo iespaidu. Lūk, uzskatu, ka tas arhitektam šai projektā ir izdevies nevainojami.

Šis Gourmet Tea veikaliņa dizains ir jau trešais pēc kārtas, kuru veidojis Alan Chu vietējam tējas zīmolam “The Gourmet Tea”. Iepriekšējie nav bijuši tik kompakti, lai gan krāsu risinājums (balstoties uz 35 dažādajiem tējas veidiem un iepakojumu toņiem) un formu skaidrība – tik pat izdevusies.

daudzkrāsaina tējnīca

gourmet tea tējas stends

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s