13 trepes, pa kurām vairs nekāpj

Darbojoties interjera jomā un katru dienu strādājot ar ļoti atšķirīgiem projektiem, tik un tā vienmēr paliek kādas nepiepildītās fantāzijas – risinājumi, interjera objekti vai krāsas, kuras vēl nav gadījies iekļaut kādā no projektiem, bet ļoti, ļoti gribētos. Nereti arī ir tā, ka interjera izstrāde vai telpu remontdarbi izrādās daudz laikietilpīgāki un prasa vairāk finansiālo līdzekļu, tāpēc dažādu interjera priekšmetu vai dekoru izvēle tiek atlikta uz vēlāku, vai arī – vēl biežāk – vienkārši tiek izlemts, ka nu jau ir gana un bez “smukumlietām” iztiks.

kāpnes kā plaukts dekoriem

Viena no tādām “smukumlietām”, uz kuru jau labu laiku metu aci, bet pagaidām nav izdevies atrast tai piemērotu projektu, ir trepes. Jā, vienkārši parastas trepes, kuras vai nu savu laiku jau nokalpojušas un tagad atpūšas kādā lauku šķūnī, vai atkal citas, nule iegādātas ar domu, ka vienkārši labi izskatās. Lai vai kāds arī būtu trepju iepriekšējās dzīves stāsts, tās spēj ļoti skaisti dzīvot vēl vienu dzīvi, pārtopot par mēbeli vai interjera dekoru gan jūsu mājās, gan arī kādā sabiedriskā interjerā. Vēl viens pozitīvs faktors ir tas, ka trepes iederas jebkādas stilistikas interjerā – lauku vai vintage stilā, skandināvu vai klasikas stilistikā, pat industriālā minimālismā. Svarīgs ir vien trepju materiāls un nolietojums.

Ja pēc šī ieraksta izlasīšanas kāda no bildēm jums iepatiktos tik ļoti, ka jūs izlemtu par labu kādu trepju “adoptēšanai”, jārēķinās, ka, neatkarīgi no jauniegūtās funkcijas, tās tomēr būs vairāk dekors un mazāk – mēbele ar visērtāko pielietojumu. Trepēm telpā nepieciešams samērā daudz vietas (ja vien tās nav pieslienamās trepes), kā arī jārēķinās, ka tās tomēr nav tik stabila konstrukcija kā pamatīgs ozolkoka galds. Lai arī kādi funkcionālie trūkumi tām nepiemistu, šoreiz vēlējos piedāvāt jums tieši trepju estētisko vērtību, parādot, cik gan daudz dažādu pielietojuma veidu ir šim priekšmetam interjerā.

1.  Pakaramais tekstilijām vai ikdienas apģērbam.
Visvienkāršākais, kā arī populārākais lietotu koka trepju izmantošanas veids ir tieši šī pakaramā funkcija – trepes iespējams atstutēt pret sienu, bet uz kāpšļiem karināt nepieciešamos auduma izstrādājumus.

trepes kā pakaramais drēbēm

2. Trepes ideāli iederas vannas istabā kā alternatīvs dvieļu žāvētājs – atstutējot trepes pret sienu, izveidojas telpa gaisa cirkulācijai.

trepes kā dvieļu pakaramais vannas istabā

3. Trepes ar apaļiem pakāpieniem var tikt izmantotas kā interesants “žurnālgaldiņš”, uz pakāpieniem karinot aktuālos žurnālus. Reizē trepes šādi kalpo arī par grāmatzīmi, jo žurnālu iespējams atstāt atvērtu tieši tajā  vietā, kur pārtraucāt lasīt.

trepes ar apaļiem pakāpieniem žurnālu uzkāršanai

4. Trepes ar plakaniem un platākiem pakāpieniem (tās nereti ir izliekamās, divpusējās trepes) bieži izmanto dažādu dekoru, sveču, vāzīšu novietošanai. Tāpat tās var kalpot arī kā grāmatu plaukts.

izliekamas trepes istabas augu novietošanai

5. Nereti uz šādām izliekamajām kāpnēm mēdz novietot papildus dēļus, izveidojot platus, ērtus plauktus. Tālāk, saprotams, ka iespējas ir neierobežotas, jo šis ir gan ērts, gan vizuāli atšķirīgs un interesants ietilpīga plaukta variants.

vintage trepes kā dekoru plaukts

6. Izliekamās trepes ir lielisks dekors, ar kuru piepildīt tukšos telpas stūrus. Tā ir mēbele, kuru nekautrējoties var likt jebkurā telpas stūrī, un piepildīt ar priekšmetiem un dekoriem, kuri raksturo jūs un rada jūsu mājās tik svarīgo īpašo atmosfēru. Un šāds brīvstāvošs stūra plaukts ir nesalīdzināmi labāks par deviņdesmitajos gados iecienīto metodi taisīt nošķeltos trīsstūra formas stūra plauktus, kuri izskatījās samocīti un kuros tāpat neko lāgā nevarēja ielikt.

trepes interjerā kā grāmatu plaukts

7. Šauras trepes ar atbalstu iespējams izmantot kā augstu grāmatu vai dekoru plauktu. Šī funkcija īpaši noderīga ir tām telpas daļām, kurās grūti ievietot citas mēbeles, jo tās aizņem pārāk daudz vietas.

melnas trepes kā grāmatu plaukts

8. Lai radītu vairāk vietas uz plauktiem, novietojiet divas trepes blakus un papildiniet tās ar papildus plauktu virsmu, kuru novietojiet uz pakāpieniem.

trepes kā plaukts mājas birojā

9. Var izmēģināt senlaicīgās, skaistās kāpnes pacelt virs acu līmeņa un ļaut tām pārtapt par īpašu režģi, pie kā karināt kastroļus virtuvē vai sezonālos dekorus viesistabā.

trepes,kuras izmanto kā režģi  virtuves piederumu iekāršanai

10. Dažāda veida trepes ir lieliska alternatīva naktsgaldiņam guļamistabā, ja vien nav nepieciešamība pēc slēgtas mēbeles. Uz šīm pašām trepēm iespējams karināt vai piespraust arī lampu lasīšanai.

kāpnes kā naktsgaldiņš guļamistabā

11.  Ja ideja par grāmatu plauktu vai dekoru novietni neuzrunā, jo neredzat tam īsti labu pamatojumu, tad, iespējams, ka kurpju vai aksesuāru plaukts izklausīsies jau noderīgāk. Sievietēm, kuras aizraujas ar augstpapēžu apavu kolekcionēšanu šis būs ļoti labs veids, kā skaisti novietot savas kurpītes. Trepju pakāpienus var izmantot arī šaļļu un lakatu novietošanai, vīriešiem – vieta kaklasaitēm un jostām.

atslienamas kāpnes augstpapēžu kurpju novietošanai

12. Trepes pie sienas iespējams stiprināt arī horizontālā veidā, kā plauktu izmantojot nevis pakāpienu, bet trepes sānu malas, kuras parasti jau oriģinālā ir platākas.  Šādi trepes iespējams ievietot arī telpas stūrī kā L formas plauktu. Šādi stiprinot trepes, tās ieteicams novietot uz distanceriem, lai grāmatu novietošana būtu stabilāka.

koka trepes kā stūra sienas plaukts

13. Jebkuras no trepēm ir arī lielisks risinājums bērnistabai, kurās nav nepieciešama tik liela sterilitāte un nopietnība. Protams, pirms tās uzskatīt par veiksmīgu izvēli bērnistabas interjeram, jāatceras trepes kārtīgi piestiprināt pie sienas. Visādi citādi, to funkcijas var būt gan grāmatu un rotaļlietu plaukts, gan atvērts dekoratīvs “skapis”, ja uz trepju pakāpieniem uzkarina krāsainos bērna apģērbus.

trepes kā pakaramais bērnistabā

Ceru, ka šajā rakstā atradāt iedvesmu arī nelielām pārmaiņām savā mājoklī!

lietotas koka trepes baltā interjerā

dekoratīvas trepes viesistabas interjerā

trepes interjerā 29

trepes interjerā 27

trepes interjerā 25

trepes interjerā 23

trepes interjerā 17

trepes interjerā 16

trepes interjerā 14

trepes interjerā 13

trepes interjerā 12

trepes interjerā 11

trepes interjerā 10

trepes interjerā 8

trepes interjerā 5

trepes interjerā 2

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s