Reikjavīkas Gaismas Hotelis

Pēc šīs visnotaļ drūmās, pelēkos toņos krāsotās nedēļas nogales šovakar, pastaigājoties gar jūru, radās tāda teju nerealitātes sajūta, ka gaismas pazušana rudenī ir vairāk mistisks, nevis dabisks, zinātniski skaidrojams process. Atrodoties gada tumšākajā posmā, dienasgaisma un saule tiek uztverta kā aizrobežu luksusa prece. Par to arī šoreiz stāsts – par gaismu. Tikai nevis Latvijā, bet Islandē – Reikjavīkā.

Ja reiz par Reikjavīku un gaismu, tad varbūt mazliet mierinošs fakts, ka Islandes galvaspilsētā vidējais saulaino dienu skaits gadā ir vēl mazāks nekā pie mums. Iespējams, ka tas bija viens no iemesliem, kāpēc jaunās koncepta dizaina viesnīcas nosaukumam izvēlējās “Reikjavīkas Gaismas Hoteli”.

viesnīcas numura interjers gaiši zils

Viesnīcas “Reykjavík Lights Hotel” dizaina radīšanā sadarbojušās divas vietējās arhitektūras studijas- TARK un HAF. Dizaina koncepts balstās uz Islandes mainīgajiem gaismas apstākļiem un to, kā šīs izmaiņas atspoguļo Islandes ikdienu. Centrālais koncepcijas elements ir viesnīcas unikālais vizuālais kalendārs, kurš radies iedvesmojoties no senā islandiešu kalendāra “Rímtafla”. Šis īpašais kalendārs, kurš ir sadalīts pa mēnešiem, atspoguļo Islandes dienasgaismas apstākļus gada garumā. Katra no viesnīcas istabām ir piesaistīta konkrētai dienai senajā Islandes kalendārā.
Viesnīcas istabiņas interjeros izmantotās krāsu kombinācijas atspoguļo Islandes īpašo krāsu spektru. Mani patiešām uzrunā dažādu zilo toņu kombinācijas ar dabīgo koku un balto krāsu – šis krāsu salikums rada tūlītēju asociāciju ar jūras krastu un plašām debesīm līdz pat apvārsnim. Arī mākslas darbi pie telpu sienām rāda vietējos un sezonālās tradīcijas un dabas apstākļus – piemēram, ziemeļblāzmu. Hotelim kopumā tika izgatavotas 105 individuāli veidotas tapetes.

viesnīcas istabas interjers

Viesnīcas uzņemšanas zonas sienu rotā grafikas, kuras attēlo no Reikjavīkas redzamos zvaigznājus.

viesnīcas uzņemšanas zonas dizains

Kopumā viesnīcas interjers mani patiešām uzrunā – nepretenciozs, ar ziemeļniekiem raksturīgo atturību un askētismu, tomēr stingri pieturoties pie nacionālajām vērtībām. Uzskatu, ka padomāts gan par islandiešiem, kuri nedzīvo tieši Reikjavīkā, gan arī par tūristiem, kuriem šādas koncepta viesnīcas pilnīgi noteikti sniedz plašāku ieskatu un paliekošāku noskaņu nekā kārtējais hotelis minimālisma stilā ar barokāliem akcentiem.

recepcijas lete viesnīcas dizainā

reikjavikas gaisma 1

Web

senais Islandes kalendārs kā interjera dekors

reikjavikas gaisma 21

tirkīza nokrāsas istabiņas interjers

tirkīza nokrāsas istabiņas interjers

tirkīza nokrāsas istabiņas interjers

tumši zila siena viesnīcas interjerā

oranžu toņu viesnīcas numuriņš

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s