Karaliskas vērtības interjerā – melns un zelts

Meklējot, ko īpašu un skaistu piedāvāt bloga lasītājiem, nejauši uzgājām kādu virtuves dizaina projektu, kura tonālo risinājumu nosaka zelta un melnās krāsas kombinācija. Par melno virtuvēs jau biju rakstījusi, bet, pievienojot tai šķipsniņu dārgmetāla, rezultāts ir pilnīgi cits- greznums, kuru rada tik vien kā veiksmīga divu toņu salikums.

zelta toņa samta dīvāns

Šī virtuves pārvērtību projekta autors ir Jessica Helgerson dizaina birojs Portlandā, ASV. Ēka, kurā atrodas virtuve, ir celta 1926.gadā un neparastais tajā ir Vidujūras tipa celtņu stilistika, kas apvienota ar pavisam industriāliem izejmateriāliem – betonu un tērauda logu rāmjiem. Manuprāt, tieši šie melnie metāla logu rāmji ar rūpnīcām raksturīgo rūtojumu, piešķir interjeram mazliet skarbuma, kas patīkami “atšķaida” citādi tik rakstaino un grezno dizainu.
No plānojuma viedokļa labs risinājums ir virtuves zonas galā novietotā zelta auduma sofa, kas padara telpu mājīgāku un piešķir tai sava veida viesistabas lomu, kurā ērti pulcēties mājokļa iemītniekiem.

melna virtuves iekārta ar melnbalta raksta grīdu

virtuves dizains ar zelta lampām

grāmatu plaukti virtuves interjerā

virtuves iekārta ar zelta krāsas furnitūru

melns un zelts virtuves dizainā

melna virtuve ar zelta krāsas detaļām

antīks skapītis jaunā virtuves iekārtā

Ja jau iesāku ar šādas tonalitātes un stila interjeru, tad, lai mazliet pastieptu to skaistumu garumā un lai pietiktu iedvesmas visai piektdienai, nolēmu vēl nedaudz padalīties ar melno un zeltu interjeros.
No interjera dizaina aspekta raugoties, zelta krāsas un materiāli var tikt uzskatīti par pretencioziem un nepiemērotiem, tomēr ne vienmēr tā ir. Zelts ir mūžīga vērtība, tas ir elements, kas bijis cilvēces vēstures daļa kopš pirmajām lielajām civilizācijām. Zelts ir ticis izmantots gan kā valūtas maiņa, drošs ieguldījums, dārglietas, pat kā medikamenti.

Protams, arī dizainā un telpu dekorēšanā zelta izmantošana ir neapstrīdama un stabila tradīcija. Zelta gaismekļi, krēsli un apdares materiāli ir lielisks aksesuārs jebkurai telpai. Kā krāsa tā ir ļoti pieejama un to iespējams kombinēt ar dažādiem citiem toņiem, radot izmeklētu noskaņu. Kombinācijā ar melno zelts rada īpaši greznu, krāšņu un bagātīgu iespaidu. Tomēr, ja pret šo krāsu kombināciju esat piesardzīgi, iespējams sākt ar mazumiņu, jo vēlamais efekts tiks panākts tik un tā. Varat apvienot šīs divas krāsas tikai vienā lampā vai dekoratīvā krēslā, lai saprastu, vai šis salikums arī jūsu asinīm liek ritēt straujāk.

melnbalts viesistabas dizains ar zelta detaļām

melns biroja interjers ar zelta krāsas akcentiem

zelta krāsas samta dīvāns viesistabā

melna lampa ar zelta iekšpusi

melnas mozaīkflīzes vannas istabā

melns un zelts 7

grezns vannas istabas interjers ar melnbaltām tapetēm

melns un zelts 5

zelta krāsas naktslampiņas guļamistabā

melns un zelts 2

melns un zelts 14

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s