Neons, kas caurstrāvo biroja ikdienu

CoWorks-Angel-Office birojs ar atvērtu plānojumu

Pēdējās dienās blogā vairāk esmu koncentrējusies uz dažādu padomu un risinājumu apkopošanu, uz ko norāda arī mans strauji augošais bilžu krājums iekš Pinterest. Tad nu šodien atslodzes pēc nolēmu, ka vajadzētu kādu ierakstu par nozares aktualitātēm, kurās nedalos ar padomiem, bet vienkārši konstatēju faktu, ka šis, lūk, ir skaisti. Linda uzgāja lieliska ofisa dizaina bildes, kuras pārsteidz ar to, cik organiski atvērtā plānojuma telpā iespējams apvienot stīvo minimālismu un bērnišķīgu ķēpāšanos.

Minētā ofisa telpas pieder uzņēmumam Co-Work Angel, kas atrodas Londonā. Atvērtā plānojuma birojs tiek piedāvāts kā dalītais ofiss, kurā vienlaicīgi var darboties dažādu uzņēmumu pārstāvi – mazie un jaunie uzņēmēji vai vienkārši nelieli uzņēmumi, kuri pagaidām nevēlas riskēt īrējot paši savas telpas. Un jāatzīst, ka šo koplietošanas biroju interjers ir tieši tik saistošs, lai rastos vēlme turpināt izmantot šo lokāciju.
Dizainu veidojusi dizaina studija PENSON, kuras galvenais uzstādījums ir bijis: “tikai ne garlaicīgu!”.

akcentētas ventilācijas caurules

tirkīzzilā ofisa atpūtas telpa

Telpas pamata arhitektoniskās detaļas un sienas plaknes ir krāsotas baltas, tomēr ar nolūku. Uz šī neitrālā fona vienreizēji labi izceļas spilgtais neona dzeltenais iedziļinātajās griestu nišās un tirkīzzilais paklājos.

Atklātie vadi un kabeļu kanāli ir nokrāsoti tai pašā neondzeltenajā krāsā, kura, starp citu, vēl arvien ir viena no modes un dizaina pasaules aktualitātēm. Arī katras rakstāmgaldu rindas sānu plakne ir apzīmēta ar neondzeltenu burtu. Tomēr telpā dominē neitrālie, monohromie sienu un grīdas plakņu toņi, tāpat kā galdu virsmu gaišais kokmateriāls, kas neļauj spilgtajiem akcentiem kļūt pārlieku nomācošiem vai traucējošiem.

ģeometrisku formu griestu nišas

Sākumā nesapratu, kas tie par melnajiem ķeburiem uz konferenču telpas stikla starpsienām. Kā izrādās, tie ir eņģeļa spārni (uzņēmuma nosaukumā ir minēts “Angel”), dekors, kas tādējādi ienes telpā vēl vienu atšķirīgu, interesantu elementu.

kabeļu kanāli krāsotu neona dzeltenā krāsā

Līdzīgi ķeburi vai drīzāk ķēpājumi, kuri uz balto sienu un mēbeļu fona atgādina bērnu švīkājumus ar krītiņiem, ir sarkanais zigzags telpas vidū. Sarkanās sloksnes ir cieši nospriegotas ap metāla caurulēm, un psiholoģiski nodala telpas darba zonu no virtuves daļas.

radošs telpu sadalošais elements

Skatoties šo visu, gribu vēl piebilst, ka interjera izveidei atvēlētais budžets bija ierobežots, bet izskatās, ka, līdzīgi kā es, arī PENSON uzskata, ka mazs budžets nenozīmē garlaicīgus risinājumus. Ir radīta darba vide, uz kuru cilvēki, domāju, nāks strādāt ar prieku. Un, ja kādam ir par daudz neona un kantainu mēbeļu, virtuves dizains, manuprāt, ir izteikta eklektika, kurai raksturu piešķir vecinātais ēdamgalds, ar šķietami nesaskaņotajiem metāla krēsliem.

eklektika virtuves zonā

atpūtas zona ofisā

atpūtas un pārrunu zona birojā

kreatīvs gaismekļu risinājums

vieglas, baltas atdalošās starpsienas

atvērtā plānojuma birojs

neona krāsa griestu nišās

melnbaltas grīdas

norādījumi - spilgti burti uz starpsienām

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s