Baltā māju sajūta

baltais dzivoklis zviedija 1

Lai gan es savā interjeristes praksē vairāk strādāju ar piesātinātu, uzkrītošu un pat spilgtu krāsu izvēli un ļoti savstarpēji atšķirīgu toņu kombinācijām, tomēr pēdējo gadu laikā baltais ir iekarojis arī manas simpātijas. Varbūt tā vienmēr gluži nebūs mana pirmā izvēle, bet jāatzīst, ka baltajai krāsai ir daudz īpašību, kas to padara par perfektu fonu jebkuram interjera apdares materiālam vai priekšmetam.

balta viesistaba

Lūk, daži ieteikumi, kā  balto krāsu veiksmīgi izmantot telpas interjerā:

1. Baltais  nekad nav garlaicīgs. Par apnicīgu un garlaicīgu toni var kļūt bēšā krāsa, bet nekad- baltā. Baltā ir dramatiska, izteiksmīga krāsa. Pierādījums ir kaut vai kāzas vai jebkuras tradicionālās svinīgās svētku drānas – tās mums nekad neapnīk.

2. Balts var būt mājīgs. Pastāv viedoklis, ka baltā krāsa telpu padara aukstu, jo tiek uzskatīts, ka balta istaba automātiski pieprasa kārtību un pat pedantismu, ar perfekti ap galdu sarindotiem krēsliem un akurāti novietotiem aksesuāriem. Ja izvairās no cietiem materiāliem un izteikti kantainām modernisma mēbelēm, tā vietā izvēloties tekstīlijas, mazliet nevīžīgi izmētātus spilvenus uz dīvāna vai vecināta krāsojuma virsmas, mājīgumu un siltumu var panākt itin viegli.

3.  Baltās krāsas ienešana telpā ir drošs pirmais lēmums.  Nokrāsojiet istabu baltu, un tas būs kā tukšs audekls jebkādai tālākai darbībai. Turpretī, ja sāksiet ar izteiksmīga raksta tapetēm, jums būs viss pārējais interjers jāpieskaņo tieši tām.

4. Balti krāsotā telpā interjers ir daudz sarežģītāks, nekā pirmajā brīdī šķiet. Tas tāpēc, ka nav nekādu lieku krāsu vai ornamentu, kas novērstu uzmanību. Katra izvēlētā mēbele un detaļa kļūst ļoti nozīmīga un “dzīvo pati par sevi”.

5.  Baltā krāsa senlaicīgus vai lietotus interjera priekšmetus vai mēbeles padara mūsdienīgākas un aktuālākas.

6. Baltajai krāsai ir daudz dažādu toņu, tā var nebūt pilnīgi monohroma. Cieši salīdzinot par tīri baltu saukto toni ar citām nokrāsām, var izšķirt gan vēsus, gan siltus baltās krāsas veidus. Sākumā ieteicams nokrāsot tikai sienas fragmentu vēlamajā tonī, un paskatīties, kā tas mainās dažādos apgaismojumos un diennakts laikos.

7. Baltais spēj apvienot citādi savstarpēji nesavienojamas telpas. Ja lemjat par labu atvērtā tipa dzīvojamās istabas un virtuves plānojumam, vai arī veidojat mājai piebūvi, nevēloties veikt remontu vecajā mājas daļā, baltā krāsa sienām un grīdām ir laba izvēle. Baltais harmonizē citādi disonējošas detaļas, materiālus un interjera objektu krāsas.

8. Baltā krāsa ļauj interjera dekorēšanu uztvert kā modi. Baltu istabu var atsvaidzināt kaut vai nomainot vien spilvendrānas dekoratīvajiem spilveniem – zilas vasarā, oranžas -ziemā. Arī rakstains paklāja vai kolorīts mākslas darba ievietošana telpā ir labs veids kā ar nelielu ieguldījumu iegūt vērā ņemamu rezultātu.

9. Ja baidāties iegādāties baltas mīkstās mēbeles, to vietā varat izvēlēties baltus aizkarus. Tie piešķirs mājoklim tādu pašu omulību kā balta auduma dīvāns, taču nevajadzēs uztraukties par kopšanu. Labs variants ir aizkaru apakšējā daļā, kur tie pieskaras grīdai un ātrāk smērējas, iešūt citas krāsas auduma joslu.
10.  Baltais var vizuāli noslēpt kļūdas arhitektūras konstrukcijās vai būvniecības laikā radušās neveiksmes. Piemēram, dažādu komunikāciju caurules, riģipša kārbas pie griestiem – ja viss tiek nokrāsots baltā krāsā, šīs nepilnības maģiskā veidā vairs nav pamanāmas.

Bildēs apskatāms dzīvoklis Zviedrijā, kurā baltā krāsa dominē teju visās telpas plaknēs, izņemot dažas sienas, kuras aplīmētas ar ziedu motīvu tapetēm neitrālos toņos. Šis gaumīgi renovētais dzīvoklis atrodas 1904.gadā celtā ēkā, un arī pēc telpu remonta tās oriģinālais šarms nav zudis. . Mūsdienām raksturīgā tik nozīmīgā pietāte pret pagājušo gadsimtu atstāto mantojumu redzama arī šī dzīvokļa renovācijā, kuras laikā saglabāts iespējami daudz oriģinālo detaļu. Īpašo gaisotni rada augstie griesti un griestu rozetes, karnīzes ar smalko profilējumu, dziļās logu nišas, saglabātā oriģinālā podiņu krāsns un augstās grīdlīstes. Viss perfekti baltais fons rada ļoti vieglu, gaisīgu kopskatu un, papildinot to ar mazliet nobružātām, tumšāku toņu retro mēbelēm, šo mājokli var saukt par īstu Skandināvijas stila paraugu.

(Dzīvokļa foto – http://www.afflante.com)

baltais dzivoklis zviedija 2

baltais dzivoklis zviedija 3

baltais dzivoklis zviedija 4

baltais dzivoklis zviedija 5

baltais dzivoklis zviedija 6

baltais dzivoklis zviedija 7

baltais dzivoklis zviedija 8

baltais dzivoklis zviedija 9

baltais dzivoklis zviedija 10

baltais dzivoklis zviedija 11

baltais dzivoklis zviedija 13

baltais dzivoklis zviedija 14

baltais dzivoklis zviedija 15

baltais dzivoklis zviedija 16

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s