Par veco durvju atdzimšanu

durvis 11

Šķiet, par lietotu un antīku priekšmetu atkārtotu izmantošanu pēdējos gados raksta un interesējas tikpat daudz, cik deviņdesmitajos par eiroremontiem. Tomēr nevar noliegt, ka šai tendencei tiešām ir būtiski plusi, gan no ekonomiskiem apsvērumiem, gan to pievienotās vērtības dēļ estētiskajā un sajūtu līmenī. Tā kā šobrīd paralēli eko domāšanai par pasaulē teju vispieprasītāko interjeru stilistiku ir kļuvis skandināviskais, tad tikai loģiski, ka arvien aktuālāks kļūst viss senais, lietotais, vienā vārdā angliski saukts par vintage . Lietas ar stāstu un vēsturi, vairāku paaudžu roku pieskārienu nobružātas, ir lielisks, elegants papildinājums citādi askētiskā Skandināvu stila iezīmēm un elementiem. Recepte ir vienkārša – balts, dabīgie materiāli, noteikti kāda koka detaļa un noteikti kāds priekšmets ar stāstu.

Turpinot uz iesāktās nots, kas gan spētu izstāstīt vairāk kā telpas durvis – objekts, kas savieno divas vai vairākas telpas, kuram cilvēka roka pieskārusies neskaitāmas reizes un kuras, pie tam, tiek mainītas daudz retāk nekā dīvāns, galds vai gulta. Stāsts tur ir pamatīgs. Turklāt, durvju dizainam kaut vai tikai tikai pagājušā gadsimta sākumā pievērsta tikpat liela nozīme kā greznajām pilsētas centru māju fasādēm. Visdažādākie pildiņi un dalījumi, stiklojumi un dekoratīvās līstes, bet visam pamatā kārtīgs koks ar ilgu kalpošanas mūžu.

Laikam jau likumsakarīgi, ka tik daudzos mājokļos, kuru interjeru veidotājiem ir šis mūsdienīgais redzējums ar pietāti pret lietu vēsturi, oriģinālās durvis ir pēc iespējas saglabātas un atjaunotas. Bet vēl biežāk sastopama parādība ir nepārdomāta veco durvju demontāža, lai uzstādītu jaunākas, taisnākas, kārtīgākas. Lūk, te nu ir tas brīdis, kad rodas otrreiz izmantojamais materiāls, kuru dizaineri un jebkurš cits ar mīlestību pret senatnīgo, var izmantot no jauna veidotos interjeros.

Durvis var pārdzimt gan mēbeļu durtiņās, galdu virsmās, gultu galvgaļos un citās mēbelēs, gan sienu un griestu paneļos, gan tikt izmantotas kā lielgabarīta interjera dekors. Protams, durvis var arī vēl joprojām turpināt savu iepriekš iesākto misiju, tikai šoreiz kā centrālais, dekoratīvais objekts visādi citādi “pareizā” interjerā.

durvis 6

durvis 2

durvis 3

durvis 10

durvis 9

durvis 19

durvis 5

durvis 4

durvis 15

durvis 18

durvis 11

durvis 13

durvis 8

durvis 7

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

durvis 17

durvis 20

durvis 14

durvis 16

durvis 12

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s