143 jeb onefortythree mājas gaismekļu “ražotne”

Esmu sev nosolījusies katru dienu veikt vismaz vienu ierakstu dizaina blogā, lai nesanāktu tā, ka lielā dizaina mīlestība paliek tikai aizkadrā – Pinterest  pinos un laikos, kā arī Twitter tvītos.

Šorīt diena iesākās ar kolēģes ziņu: “Paskaties, cik jauki! Nevaru nopriecāties, tik skaistas lampas tur dažas, gribas izraut no ekrāna!” Paskatījos, un reakcija bija identiska, tāpēc arī šis ieraksts.
Līdz ar to, šodien kārta amatniecībai, precīzāk, gaismas ķermeņiem, kuri izgatavoti katrs individuāli, vienā eksemplārā, bet ir tik pieprasīti, ka uz laiku meistars veikalu pat aizvēris.

143_1

Onefortythree  šobrīd ir plašāk pazīstams kā handmade jeb rokām darinātu dažādu interjera priekšmetu, tai starpā plašas izvēles gaismekļu interneta veikals. Tas, kas šajā piesaista, ir ne vien patīkamā apjausma par kvalitatīvu, individuāli radītu produktu ar mūsdienīgu dizainu (gan 20.gs vidus retro noskaņās), bet arī stāsts tam visam apakšā. Par to, kā dzimst labas idejas un to, cik gan patiesībā vienkārši ir iekarot kādu daļu tirgus pat konkurences pārblīvētajā ASV.
Tas viss sākās 2008.gadā, Lasvegasā, ar Logan Hendrickson un viņa sievas blogu par abu jaunās mājas labiekārtošanu. Mājas adreses numurs 143 kļuva par zīmīgu bloga nosaukumu, jo visas sākotnējās publikācijas bija mēbeles un gaismas ķermeņi, kuras Logan taisīja pašu vajadzībām. Ar laiku radusies liela atsaucība no radiem un draugiem, kuri arī vēlējušies savā īpašumā kādu no pašdarinātajiem interjera priekšmetiem, tāpēc palēnām pāris sācis pārdot pašu darinājumus internetā. Šobrīd pieprasījums pēc dažādā dizaina Onefortythree lampām ir tik liels, ka amatnieks ir paņēmis nelielu pauzi, lai spētu atjaunot preču klāstu.

Logan Handrikson tēvs ir koka apstrādes meistars, galdnieks, kurš savas prasmes jau agrā bērnībā mācījis dēlam. Mīlestība pret kokapstrādi, kā arī centība un neatlaidība, devusi iespēju radīt daudzas augstas kvalitātes un gaumīga dizaina interjera preces. Liela daļa gaismas ķermeņu pārsvarā ir darināti no misiņa vai arī no cita metāla, kas krāsots ar pulverizatoru.
Dizaina ziņā, kādā blogā lasīju viedokli, ka šīs lampas stilistiski līdzinoties David Weeks Studio/ Serge Mouille/ Prouvé Potence darbiem, kuriem vienojošais ir pagājušā gadsimta vidus tendences industriālajā dizainā. Vienīgā milzu atšķirībā ir cenā – neviens no šiem gaismekļiem nemaksā vairāk par 325$. Runājot vēl precīzāk, lielākajai daļai lampu cena ir pat zem 100$.

143_4

143_8

143_16

143_15

143_14

143_13

143_12

143_10

143_2

143_9

143_5

143_6

143_7

143_11

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s