Varavīksnes instalācija Itālijas villā

Jau pirms kāda laika dažādos sociālajos portālos un dizaina blogos biju ievērojusi mākslinieka Gabriel Dawe instalācijas no krāsainiem, varavīksnē izkārtotiem pavedieniem. Jāteic gan, ka vairumā attēlu šie pavedieni bija izvietoti parastās askētiski baltās izstāžu zāļu telpās, radot asociāciju vairāk ar lāzera gaismas projekcijām, nevis parastiem, tuvu izkārtotiem krāsainiem diegiem. Kopiespaids visnotaļ hipnotizējošs un neticams, taču tamlīdzīgu komentāru varētu izpelnīties katra trešā modernās mākslas izsādes ekspozīcija.

Tieši tāpēc biju patiesi patīkami pārsteigta, kad ieraudzīju šo jauno Gabriel Dawe krāsaino pavedienu instalāciju, kura publiskai apskatei tikšot atvērta tikai šo sestdien, 6.oktobrī Komo, Itālijā. Mākslinieka radītā jaunā instalācija “Plexus no. 19” ir iekļauta ikgadējā modernās mākslas izstādē Miniartextil; tā ir izvietota starp diviem balkoniem vēsturiskas villas ātrijā. Villa Olmo, 19.gs sākuma Neoklasicisma stila ēka ir atvērta publikai tikai kultūras pasākumu un līdzīgu mākslas izstāžu laikā.

“Plexus no. 19” sastāv no pavedienu konstrukcijām, kuras stiepjas no ēkas augšējā un apakšējā balkona un ir paredzētas apskatei no dažādiem skatpuntiem, atšķirīgos dienas laikos. Kā saka pats mākslinieks: “Kad saules gaisma no rīta iespīd ēkā, skats ir fantastisks. Logu formas gaismas kūļi piešķir instalācijai papildus dimensiju. [..]”
Instalāciju mākslinieks kopā ar diviem asistentiem uzstādīja aptuveni nedēļas laikā. Viņa lielākais izaicinājums bija strādāšana vēsturiskā ēkā, kur nebija iespējams izmantot arhitektūras konstruktīvās detaļas – griestus, sienas vai grīdas, lai ieskrūvētu nepieciešamās konstrukcijas. Līdz ar to nācās aprobežoties ar kāpņu margām, kas radīja ļoti lielus ierobežojumus mākslinieka iecerētās idejas īstenošanai.

Neskatoties uz šo darbu ar ierobežoto telpas izmantošanu, rezultāts, manuprāt, ir izdevies tiešām satriecošs. Gluži kā pēc nesenām lietusgāzēm saule būtu piespīdējusi šīs vēsturiskās telpas kāpņu zonu, radot tajā neskaitāmas varavīksnes.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s