Glabāt drēbes neikdienišķāk

 

Kārtējo apjūsmojamo mēbeļu dizainu 2010. gadā radījusi Korejā bāzējusies dizaina grupa Kamkam ar skapju, skapīšu, soliņu un kumožu sēriju “dress up furniture” jeb “apģērb mēbeles”. Mēbeļu dizaina koncepcija sevī ietver domu par svaigu pieeju ikdienas darbībām – dažādu mēbeļu atvēršanai un apģērba vilkšanai. Atpogā atvilktni, atsprādzē jostu, lai piekļūtu skapja plauktam. Asprātīga metafora, kura, pateicoties paaugstinātajam drošības faktoram ( nav asu stūru, cietu virsmu), ļauj mazliet pievērt acis uz funkcionalitāti un ilgmūžību.

 

 

Papētot Kamkam lapu, atradu vēl kādu nesenu korejiešu mēbeli / mēbeļu sēriju. Šī “skapja” plauktu sadalījums veidots iespaidojoties no standarta lapu formātiem – A3, A4, A5, turklāt tā dizainā ievērota “silver ratio” jeb sudraba proporcija (visu elementu izmēri ir savstarpēji pakārtoti, veidojot vienu 2x mazāku nekā otru, ievērojot lapu locīšanas principu). Šī pati proporcija arī padara mēbeli ekoloģisku un ekonomisku – tās ražošanā materiālu izmanto tā ,lai rastos iespējami maz atgriezumu.

Mēbele ir izjaucama, tā transformējas mazākos skapīšos, kumodē  un galdiņā, tāpēc ir ideāli piemērota nelielai dzīvojamai videi vienam cilvēkam.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s