Valencijas Disseny Week

Kad etsy biju atradusi ilgi meklēto mākoņu lampu, kuras oriģinālu (augšējā attēlā) pirms laba laika nejauši ieraudzīju google attēlos, manī no jauna atdzima pastiprināta interese par lampu pašdarināšanu jeb DIY (do it yourself) lampām.
Atcerējos studiju laika “gaismas dizaina” pasniedzējas A. Irbītes uzdevumu, kurā mums pašiem bija savi individuālie gaismas ķermeņi jādizainē un pēcāk arī jāuzmodelē. Likumsakarīgi, ka papīrs kā materiāls studentiem vispaceļamākais gan praktisku, gan finansiālu apsvērumu dēļ, tamdēļ arī pie LU “baseina” griestiem visvairāk rotājās tieši no papīra izgatavoti gaismas ķermeņi. Un, protams, visdrīzāk neapzināti, bet daudzas no jaunradītajām lampām šķita jau kaut kur redzētas ( varbūt, pie vainas bērnības origami aizrautība :)).

Architonic lapā palasījos par vēl vienu no šī rudens mazāka mēroga izstādēm, šoreiz Spānijā, Valensijā. Valencia Disseny Week savā ekspozīcijā apkopojusi gan vairākus jaunos mēbeļu un funkcionālā dizaina spīdekļus, gan arī tos, kuri pasaulē izskanējuši kā stārhitekti (piem. Patricia Urquiola).

Tā kā šoreiz es te par lampām, tad iesākumam minēšu spāņu gaismas ķermeņu dizainerus un ražotājus lzf (luzifer), kuru izstrādājumi jau 13 gadus veidoti no vizuāli papīram līdzīga patentēta plākšņu materiāla polywood.

Zemāk redzamajā video var nepieklājīgi tuvu apskatīt gan lampu dizainēšanas, gan ražošanas procesu – viss roku darbs, neapšaubāmi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s