klīnika vai hotelis?

Šodien turpinot iesākto brainstormingu VADC projektam, atpūtināju prātu palapojot vēl pāris interneta vietnes, īpaši koncentrējoties uz veselības aprūpes interjeriem. Uzgāju Gomulya fotogrāfijas no Erha Clinic, Surabaya (Indonēzija), dizains – HMP Architects, realizēts nupat 2010.gadā. Diemžēl, arhitektūras birojam, projekta autoriem, mājas lapa vēl izstrādes stadijā. —>

Kārtējo reizi visai uzskatāms piemērs, cik ļoti noslāņojusies sabiedrība ir lielā daļā austrumu valstu – fabrikās lētais darbaspēks darina masveida produktus rietumu tirgum, kamēr valsts “krējums” ārstējas, piemēram, šādā klīnika, kura īpaši specializējas dermatoloģijā.
Tā kā pati ēka ieturēta Art Deco stilistikā, nav brīnums, ka arī interjerā manāmas atsauces uz mazliet smagnēju, masīvu, tomēr izsmalcinātu un greznu stilistiku. Man pašai pirmās asociācijas ar pieczvaigžņu hoteļa uzgaidāmo telpu vai halli. Īpaši patīkams ir ārstniecības kabinets, kurā vienīgais, kas vēl liecina par ārstniecības iestādes funkciju, ir pacientu “guļamkrēsls”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s